در مراسم رونمایی از چند طرح زعفرانی، رئیس جمهور ایران گفت: تشکیل سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران (OSEC) با محوریت ایران اقدامی ارزشمند است.

به گزارش روابط‌عمومی اوسک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه در نهمین روز دهه فجر طی ارتباط ویدئوکنفرانس در مراسم افتتاح چندین طرح در حوزه زعفران و نخستین کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران در خصوص سازمان جهانی مدیریت زعفران در تربت‌حیدریه و مشهد تصریح کرد: تشکیل این سازمان و ایجاد هماهنگی میان همه کشورهای صادرکننده زعفران امر مهمی است و معتقدیم باید جایگاه ایران در زمینه تولید زعفران به جایگاه لازم برسد.
وی با بیان اینکه محصول زعفران ایران پس از صادرات به نام کشورهای دیگر بسته‌بندی و عرضه می‌شود، ادامه داد: تشکیل این سازمان می‌تواند ایران را به جایگاه واقعی در زمینه زعفران برساند.
رئیس‌جمهور ایران با بیان اینکه زعفران‌کاران در کشور بخصوص در خراسان رضوی با توجه به سابقه و مرکزیت کاشت این محصول در این خطه جایگاه و اهمیت فراوان دارند گفت: گرچه برخی استان‌های دیگر نیز در زمینه کاشت زعفران وارد شده‌اند اما این محصول در استان‌های خراسان جنوبی و رضوی سابقه طولانی دارد.
گفتنی است رونمایی از سه طرح سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران (OSEC)، طرح سوغات ملی ایران و طرح دفاتر پیشخوان صنایع کشور در مشهد بخش دیگری از مراسم ارتباط ویدئوکنفرانسی با رئیس‌جمهور بود.